(0 آیتم)
0 سبد خرید
  • محصولی در سبد نیست.
  • تلفن پشتیبانی
  • تیکت پشتیبانی
  • حساب کاربری

علل تلخی آب تصفیه شده

علل تلخی آب تصفیه شده

علل تلخی آب تصفیه شده

بیشتر مشتریانی که به تازگی دستگاه تصفیه آب برقی خریداری کرده اند این سوال را از کارشناسان فنی شرکت مربوطه پرسیده اند: چرا آب خروجی از دستگاه تصفیه تلخ می باشد؟

ما در این مقاله سعی داریم تا علل تلخی آب تصفیه شده را برای شما شرح دهیم

انواع تلخی آب :

۱- احساس تلخی بیش از حد آب

در این نوع تلخی به محض نوشیدن آب،احساس نامطبوع تلخی شدید به وضوح در دهان حس می شود. اگرشما با این نوع تلخی مواجه شدید حتما با واحد خدمات پس از فروش شرکت خود تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت تکنسین جهت بررسی و رفع عیب ارسال شود.

۲- احساس تلخی بسیار کم( عمومی ترین حالت تلخی آب)

در این حالت بعد از نوشیدن آب فقط مقدار کمی تلخی احساس می شود. این حالت معمولا برای کسانی اتفاق می افتد که برای اولین بار از آب تصفیه شده توسط دستگاههای برقی با روش اسمز معکوس استفاده می کنند

علت تلخی آب تصفیه شده در چیست؟

برای بررسی علت تلخی آب خروجی دستگاه تصفیه آب ،اول باید علت طعم آب بررسی شود.

چرا آب دارای طعم است؟

آب به واسطه ی وجود املاح معلق و محلول در آن دارای طعم می باشد.

آب در مناطق مختلف جغرافیایی بر اساس جغرافیا ، نوع آب تامینی آنها ( سد ، سفره های زیر زمینی، رود، چشمه و …) و از لحاظ میزان املاح محلول در آن باهم متفاوت است.

به همین خاطر طعم آب در شهرستانها یا حتی مناطق مختلف یک شهر با هم تفاوت دارد.

معمولا برای کاهش طعم آب املاح محلول در آب را کاهش می دهند بطوریکه هر چه املاح آب بیشتر باشد، طعم آب بیشتر است و هرچه کمتر شود آب بدون طعم تر خواهد بود.

احساس تلخی آب با توجه به کاهش طعم آب یا همان املاح محلول در آب حس می شود نه اینکه آب تلخ شده باشد یا چیزی به آن اضافه شده باشد.

این احساس تلخی حالتی بین قبل از کاهش املاح (آب تصفیه شده) و بعد از تصفیه آب می باشد.

چگونگی رفع احساس تلخی آب:

· بعد از مدتی استفاده از آب تصفیه شده با کیفیت ( آبی که املاح مضر محلول آن کاهش پیدا کرده است) احساس تلخی آب رفع خواهد شد.

· یکی دیگر از روش های از بین بردن تلخی آب استفاده از فیلتر قلیایی اسن زیرا این نوع فیلترها با اضافه کردن آنیون و کاتیون ها به آب PH آب را به حالت قلیایی در می آورند و آن را از حالت تلخی زیاد خارج می کنند.

نکات مهم درمورد تلخی آب تصفیه شده:

دستگاه تصفیه آب را حتما با فیلتر مینرال و یا فیلتر قلیایی خریداری کنید زیرا توسط این دو فیلتر میزان تلخی آب بوضوح کاهش پیدا می کند.

سعی کنید دستگاه تصفیه آب کمتر از ۶ مرحله ای خریداری نکنید.

فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی بعلت افزودن املاح مفید به آب نظیر ( سدیم،پتاسیم و منیزیم) باعث افزایش سلامت آب می شود و در بسیاری از موارد می توانند حس تلخی آب را از بین ببرند.

با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی ما و بهره گیری از روش اسمز معکوس علاوه بر حذف کلیه املاح و سختی محلول درآب، آب را سبک تر و گواراتر و با کیفیت تر می کند و همچنین کلیه املاح مورد نیاز بدن ما از جمله (پتاسیم و منیزیم، سدیم، یون های مثبت مفید و….) را به آب اضافه می کند. لذا صرف هزینه برای تصفیه آب خانگی نه تنها اقتصادی است بلکه به نوعی سرمایه گذاری برروی سلامتی افراد محسوب می شود.

با ما سلامتی و نشاط روزافزون را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی ، اداری و صنعتی

کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش ما همواره آماده پاسخگویی به مشکلات و سوالات مصرف کنندگان خواهند بود.

تماس ۰۹۱۹۹۸۲۱۲۱۲ -۷۷۱۸۷۱۷۷

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/h168223/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/h168223/domains/fardco.com/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/widgets/widgets.php on line 27

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/h168223/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/h168223/domains/fardco.com/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 33