(0 آیتم)
0 سبد خرید
  • محصولی در سبد نیست.
  • تلفن پشتیبانی
  • تیکت پشتیبانی
  • حساب کاربری

اهمیت تصفیه آب در پرورش ماهی

اهمیت تصفیه آب در پرورش ماهی

مزارع و دریاچه های پرورش ماهی در حال پیشرفته شدن هستن ولی
با این وجود فضای قابل توجهی هم برای رشد وجود دارد. صنعت این پتانسیل را دارد که یک فعالیت اقتصادی مهم باشد که می تواند به افزایش امنیت غذایی ماهیان و ابزیان کمک کند ، اشتغال ایجاد کند و از استفاده پایدار از منابع ساحلی و سرزمینی به نفع جوامع محلی اطمینان یابد.

با هدف بهینه سازی کل چرخه آب مزارع آبزی پروری دریایی ، آب شیرین و پر آب با انواع مختلفی از آن ، سیستم های آبخیزداری مدولار ماژولار یک محیط کشاورزی بسیار کنترل شده را مبتنی بر فرآیند جدید بازیافت و تصفیه آب فراهم می کند. این تنظیم آبزی پروری کنترل شده به بهینه سازی رشد ، نسبت تبدیل خوراک و بقای کلی ماهی کمک می کند و به غلبه بر چالش های متعارف پیش روی صنعت در دستیابی به پتانسیل کامل خود کمک می کند:
یک راه حل بسیار کارآمد برای تصفیه آبزیان که بیش از ۹۹٪ آب فرایند را تصفیه و بازیافت می کند به معنای قابل توجهی مصرف آب است. طراحی و ساخت تأسیسات کارآمد و چرخه بهینه آب ، تراکم بالاتری از محصولات ماهی را در اثر فیلترهای فیزیکی اثر میگذارد و تأثیر آن بر ماهیان را تا ۵۰٪ افزایش می دهد.
شفاف سازی آب و از بین بردن مواد معلق و ذرات معلق – معمولاً با کمک فلوکولنت ها و منعقد کننده ها ، که باعث تصفیه بهتر می شوند ، کمک می کند. سیستم های تصفیه آب مستطیل شکل هستند ، جایی که آب از انتها تا انتها جریان دارد ، یا دایره ای است ، جایی که جریان از مرکز به سمت بیرون رخ می دهد.

علاوه بر دمای مناسب برای رشد ماهیان و ابزیان و استفاده از فیلترهای مناسب خیلی میتوانند تاثیر بگذارد.
وجود اکسیژن محلول در اب بسیار مهم است زیرا باعث میشود جلبک و خزه ها نتوانند رشد کنند و نیاز به پاک سازی پی در پی استخر نیست و همچنین سختی اب باید کم باشد یعنی اب به سمت قلیایی شدن برود و نیز امونیاک مانند : حشره کش ها و سموم کشاورزی در ابنباید باشد زیرا برای ماهیان ضرر دارد همانطور که میدانید PH اب باعث بیماری یا حتی مرگ و میر ماهیان میشود . PHکمتر از ۷ نشانه ی اسیدی بودم و بیشتر از ۷ نشانه ی بازی بودن اب است.
نکته: ماهیان در دوره ی تولید مثل به PHحساسترند
فناوریهایی که میتوان برای تصفیه حوضچه های پرورش ماهی به کار گرفت:
-اولترافیلتراسیون
-نانو فیلتراسیون
-اب شیرین کن اسمز معکوس
-گندزدایی با اشعه ی فرابنفش

بدون دیدگاه

  1. عماد نیکویی آبان 19, 1398

    با تشکر از اطلاعاتتون درمورد پرورش ماهی بسیار کارآمد بود

  2. فرشاد طالبی بهمن 16, 1398

    سلام وعرض ادب باوجود آلودگیهای فراوانی که به منابع آب زیرزمینی ودریاها واردشده استفاده از مواد غذایی دریایی بسیار سخت شده ولی میشه از پرورش ماهی هایی که از دستگاههای تصفیه آب استفاده میکنن خرید انجام داد که مطمین هستند وبرای سلامتی مشکلی ایجاد نمیشه

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط


Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/h168223/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/h168223/domains/fardco.com/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/widgets/widgets.php on line 27

Warning: spl_autoload(): open_basedir restriction in effect. File(reallysimplecaptcha.php) is not within the allowed path(s): (/home/h168223/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/h168223/domains/fardco.com/public_html/wp-content/plugins/pithree-framework/shortcodes/shortcodes.php on line 33