دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب چیست؟

دانش استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل

دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب در منزل : تصفیه آب به معنای حذف آلاینده ها و املاح مضر آب است و هدف این کار بهبود کیفیت آب آشامیدنی با استفاده از آب سالم و بهداشتی است که تاثیر منفی بر بدن ندارد. می دانید که آب های زیرزمینی آلاینده های زیادی را در خود حل می کنند و پس از عبور از تصفیه خانه، وارد لوله های شهر می شوند.

اما آب استانداردهای لازم برای آشامیدن را نداشت و احساس کرد که باید از طریق تجهیزات تصفیه آب خانگی دوباره تصفیه شود. در این مقاله می خواهیم با بررسی آلاینده های آب شهری شروع کنیم و در مورد مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و مراحل انجام آن صحبت کنیم.

هدف از آب پاک چیست؟

آلاینده های آب شهری
گسترش و توسعه فعالیت های صنعتی، کارخانه ای و کشاورزی و استفاده از کودهای شیمیایی باعث آلودگی محیط زیست به ویژه آب شده است. آلودگی آب یک مشکل در سراسر جهان است و مردم را مجبور به تصفیه آب خود می کند. بسیاری از بیماری‌ها در جهان به دلیل نوشیدن آب آلوده و نبود سرویس‌های بهداشتی ایجاد می‌شوند. در زیر به برخی از آلاینده های آب شهری می پردازیم.

نیترات ها: استفاده بیش از حد از کودها می تواند ماده ای به نام نیتریت را وارد آب های زیرزمینی کند. مقدار کمی نیتروژن موجود در کودها از طریق محصولات کشاورزی جذب می شود، مقدار زیادی وارد خاک می شود و از طریق آب جاری به آب های زیرزمینی نفوذ می کند. نیترات موجود در آب برای نوزادان، زنان باردار و سالمندان مضرتر است. این ماده باعث می شود خون نتواند اکسیژن را حمل کند و حالتی به نام متهموگلوبینمی ایجاد می شود که بسیار خطرناک است.
فلوراید: مقادیر مشخصی فلوراید برای سلامت دندان مفید است، اما مصرف بیش از آن می تواند اثرات منفی بر سلامت دندان و استخوان داشته باشد. عوارض جانبی فلوراید شامل ضعیف شدن استخوان ها و درد مفاصل، پوسیدگی دندان و کاهش ضریب هوشی در کودکان است.
فلزات سنگین: فلزاتی مانند سرب، مس، نیکل و جیوه به شکل های محلول در آب وجود دارند و خطرات زیادی برای بدن از جمله بیماری های قلبی و کلیوی دارند.
آرسنیک: آرسنیک شیمیایی در چاه ها و آب های زیرزمینی وجود دارد. این ماده سرطان زا است و وجود آن در هوا خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش می دهد و خطرات زیادی را در کودکان و بزرگسالان ایجاد می کند.
مواد آلی: ترکیبات آلی سهم عمده ای در آلودگی آب و فاضلاب شهری دارند. این مواد از تغذیه باکتری ها در فاضلاب تولید می شوند. بخشی دیگر به دلیل ورود مواد نفتی به آب است. این آلاینده ها بسیار کشنده و خطرناک هستند.
عوامل میکروبی: ویروس ها و باکتری های مختلفی که به طور طبیعی در مدفوع انسان و حیوان وجود دارند، می توانند با ورود به چاه های خانگی و فاضلاب های آلوده به آب های زیرزمینی وارد منابع آب آشامیدنی ما شده و باعث بیماری های روده ای مانند وبا، اسهال و بیماری های عفونی شوند.

آلاینده های آب شهری

علاوه بر اینکه این موارد از ابتدا در آب وجود دارد که برخی از آنها پس از عبور از سیستم تصفیه خانه تصفیه می شوند، مواد مضر دیگری نیز در حین و پس از تصفیه وارد آب می شود که مهمترین آنها کلر است. این ماده برای حذف میکروب ها و باکتری ها از آب استفاده می شود، اما باقی مانده آن در آب بسیار خطرناک است. پس از آن سیستم لوله کشی قدیمی شهر باعث شد که رسوبات و میکروب های زیادی وارد آب شوند. به همین دلیل استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی برای تصفیه آب لوله کشی شهر بسیار ضروری است چرا که تمامی این مواد و آلاینده ها را از بین می برد و همچنین سختی آب را کنترل می کند.

مزایای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

ما می گوییم تصفیه خانه ها تمام نمک و مواد مضر آب را حذف نمی کنند و آلودگی های میکروبی زیادی هستند که پس از کلر زنی و تصفیه وارد آب می شوند. ایجاد زیرساخت های توزیع برای شبکه های آب خالص مشکل بوده و نیاز به سرمایه قابل توجهی دارد. بنابراین می توانیم با استفاده از دستگاه تصفیه آب به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کمک کنیم. دستگاه های تصفیه آب خانگی با تصفیه چند مرحله ای می توانند یون ها و مواد مضر را از هر نوع آب جدا کرده و سختی آب را کاهش دهند.

با این کار به راحتی می توان از عوارض نوشیدن آب آلوده جلوگیری کرد. آب تصفیه نشده می تواند به سیستم گوارشی و تنفسی بدن، کبد، کلیه ها، قلب و عروق خونی و حتی سیستم عصبی آسیب برساند. داشتن دستگاه تصفیه آب می تواند سلامت ما را از بسیاری از بیماری ها دور نگه دارد. یکی دیگر از مزایای خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی جنبه اقتصادی و کاهش هزینه آن است. هزینه اولیه خرید این دستگاه نسبت به خرید بطری آب معدنی مناسبتر و به صرفه تر است.

علاوه بر این، عملکرد آب خالص به مراتب بهتر از آب معدنی است. زیرا با تنظیم سختی آب و املاح آن با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی بین المللی، آب را برای مصرف آماده می کند.

مراحل تصفیه آب

اکثر دستگاه های تصفیه آب امروزه از بهترین سیستم برای کاهش نمک و سختی یعنی اسمز معکوس استفاده می کنند. دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس RO مناسب ترین انتخاب برای حذف یون ها و املاح آب و در عین حال کنترل سختی آن است. برندهای مختلف مدل های 6، 7 و 8 مرحله ای این دستگاه را تولید کرده اند. در اینجا به بررسی مراحل تصفیه آب در دستگاه 6 مرحله ای می پردازیم.

مرحله 1: در ابتدای فیلتر پروپیلن، رسوبات جامد و آب مانند ماسه و گل حذف می شوند. این از آسیب دیدن فیلترهای بعدی جلوگیری می کند.

مرحله دوم: در مرحله بعد وظیفه فیلتر کربن پودری تصفیه گازها و مواد شیمیایی محلول در آب است. کلر در این مرحله حذف می شود.

مرحله 3: فیلتر کربن بلوک که مشابه فیلتر قبلی است اما با اندازه منافذ کوچکتر، مواد شیمیایی باقیمانده را فیلتر کرده و آب را برای مرحله بعدی آماده می کند. در این مرحله بو و طعم آب نیز بهتر می شود

دستگاه تصفیه آب (4)

مشاوره قبل از اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب

اقدامات احتیاطی هنگام خرید دستگاه تصفیه آب

نکاتی که باید در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید، نوع دستگاه تصفیه آب و تعداد فیلترهای دستگاه تصفیه آب می باشد. دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس مرحله 6 برای کاهش سختی آب و آلاینده ها کاملا مناسب و کافی هستند. اما اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آلودگی آب میکروبی بیشتری دارد، باید از دستگاه تصفیه آب UV که معمولاً یک دستگاه کلاس 8 است استفاده کنید. دستگاه های تصفیه آب قلیایی نیز یکی از محبوب ترین مدل ها هستند.

مشاوره هنگام خرید دستگاه تصفیه آب

دستگاه دارای فیلتر یونی آب در مرحله هفتم است که خاصیت ضد سرطانی به آب می دهد و آن را قلیایی می کند. برای خرید هر یک از این مدل ها می توانید از نمایندگی ها و نمایندگی های رسمی مشاوره بگیرید. مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب به شما کمک می کند تا با توجه به بودجه و نوع آلودگی آب منطقه خود بهترین دستگاه را خریداری کنید.

قیمت دستگاه تصفیه آب نیز مهم است اما همیشه کیفیت را در اولویت قرار دهید و تجهیزات را از برندهای معتبر خریداری کنید و مطمئن شوید که قطعات و فیلترها دارای استانداردها و تاییدیه های بین المللی هستند. خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با برند معروف با خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه نیز همراه است پس برای اطمینان از اصل بودن دستگاه تصفیه آب خانگی را حتما از نمایندگی های معتبر خریداری کنید.

امروزه با توجه به جمعیت زیاد، تخریب محیط زیست، آلودگی آب و هوا، نیاز بیشتری به دستگاه های تصفیه آب خانگی داریم، زیرا هر آنچه گفته شد روی آب های سطحی و آب لوله کشی تاثیر می گذارد. بنابراین، تجهیزات تصفیه آب برای دستیابی به اثرات تصفیه آب با کیفیت به فیلترهایی با کارایی متفاوت نیاز دارند

منبع مطلب : لینک منابع دانش دستگاه تصفیه آب

درباره دستگاه تصفیه آب بیشتر بدانید لینک: دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

امتیاز دهید post

پیغام بگذارید

Related Posts