(0 آیتم)
0 سبد خرید
 • محصولی در سبد نیست.
 • تلفن پشتیبانی
 • تیکت پشتیبانی
 • حساب کاربری

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

نقشه راهنمای نحوه نصب و اتصال شیلنگ های دستگاه تصفیه آب خانگی | طریقه اتصالات شیلنگ ورودی

راهنمای کامل و آموزش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت تصفیه سازان مهر

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی | روش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای | روش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای | طریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ | طریقه نصب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

۱- اتصال دستگاه به آب ورودی ساختمان

ابتدا، شیر اصلی آب ورودی منزل را ببندید. سپس، روی رزوه های قطعات “تبدیل انشعاب آب ورودی” و “شیر توپی ورودی” را نوار تفلون بپیچید.

شیر دیواری آب سرد را جدا کرده و “تبدیل انشعاب آب ورودی” را روی خط ورودی آب و بر روی دیوار نصب کنید. سپس، “شیر توپی ورودی” را به “تبدیل انشعاب آب ورودی” وصل کنید. پس از اطمینان از بسته بودن شیر توپی، می توانید شیر آب ورودی منزل را باز کنید.

در مرحله بعدی، بوسیله شیلنگ، شیر توپی آب ورودی را به ورودی فیلتر مرحله اول ppدستگاه متصل نمائید.

راهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیراهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیراهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیراهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

۲-قرار دادن فیلترهای پیش تصفیه در هوزینگ ها

روکش فیلترهای مراحل یک، دو و سه را باز کرده و آنها را به ترتیب داخل محفظه (هوزینگ) های مربوطه قرار دهید. پس از قرار دادن فیلترها در هوزینگ های مربوطه، هوزینگ ها را با آچار در جای خود سفت کنید.

توجه: جهت قرار گرفتن فیلترهای مرحله دو (کربن فعال گرانول) و مرحله چهار (ممبران)، مهم است. به اشکال ارائه شده زیر دقت کنید.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

روش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای

روش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای

طریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

طریقه نصب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیروش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ایآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیطریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگطریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

۳- قرار دادن فیلتر ممبران در محفظه

برای قرار دادن ممبران (فیلتر مرحله چهارم)، ابتدا اتصالات مربوطه را جدا، درب محفظه ممبران را باز کرده و ممبران را مطابق جهت نشان داده شده در شکل در جای خود قرار دهید. سپس، درب محفظه ممبران را کاملاً بسته و سفت کرده و اتصالات مربوطه را مجدداً در جای خود قرار دهید.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

۴- نصب شیر مخزن تحت فشار

با پیچیدن نوار تفلون روی رزوه خروجی مخزن، شیر مخزن را روی آن نصب کنید.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

۵- اتصال خروجی فاضلاب

برای اتصال خروجی آب غلیظ شده به فاضلاب، سه حالت انتخابی وجود دارد که در اشکال زیر مشخص هستند. هر کدام از حالتها را که انتخاب کردید، سوراخی را روی لوله سیفون ایجاد نموده و شیلنگ خروجی آب آلوده دستگاه(flow 300) را به آن متصل کنید. برای آب بندی سوراخ، از چسب آکواریوم استفاده کرده و روی آن را با توار تفلون، کاملاً بپوشانید.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیآموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگیطریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

۶- اتصال دستگاه تصفیه آب به مخزن تحت فشار

ورودی فیلتر مرحله پنجم post carbon را به مخزن تحت فشار وصل کنید.

طریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگطریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

۷- اتصال فیلتر قلیایی(alkaline)

از خروجی مرحله ی ششم فیلتر مینرال (mineral) (زردرنگ) یک انشعاب متصل کرده و در ورودی فیلتر آلکالاین متصل نمایید.

 

۸-فیلتر یووی (uv) یا فیلتر ۴ کاره ۴in1

 • از خروجی فیلتر قلیایی ( (alkalineیک ورودی گرفته و به ورودی قسمت فیلتر یووی و یا فیلتر ۴ کاره نصب نمایید.
 • * در نظر داشته باشید که لامپ یووی بسیار حساس بوده و باید توسط تکنسین های مجرب انجام شود. درصورتیکه تا به حال نصب یووی را انجام نداده اید بسیار با دقت عمل نمایید.
 • * نگته مهم : به هیچ عنوان جهت تست فیلتر یووی ( اشعه ماورابنفش) را قبل از ورود به محفظه آلومینیومی روشن نکنید زیرا احتمال آسیب دیدن چشم ها وجود دارد.
 • از اتصال و سفتی تمامی اتصالات داخلی دستگاه مطمئن شوید.

 

۹-فیلتر نانو فیلتراسیون و اکسیژن ساز

از خروجی فیلتر قلیایی (alkaline) یک ورودی گرفته و به ورودی قسمت فیلتر  نانو و یا اکسیژن ساز نصب نمایید.

 

۱۰- نصب شیر برداشت تصفیه آب

روی سینک ظرفشویی، سوراخی با قطر ۱۱ میلیمتر ایجاد کنید. برای این کار می توانید در دو مرحله، از مته نمره ۴ و بعد نمره ۱۲ برای سوراخ کردن سینک استفاده کنید. سپس، شیر برداشت را در جای خود قرار داده و سفت کنید. به ترتیب قرارگیری واشرها در جای صحیح خود دقت کنید.

در مواردی که به هر دلیلی، تمایل و یا امکان نصب شیر برداشت روی سینک وجود نداشته باشد، می توان “براکت شیر برداشت” را روی دیوار نصب کرده و شیر برداشت را روی آن قرار داد.

برای آب بندی بهتر دور شیر برداشت، می توانید از چسب آکواریوم استفاده کنید.

۱۱- اتصال دستگاه به شیر برداشت

خروجی فیلتر مرحله آخر را به شیر برداشت متصل نمائید.

راهنمای تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

روش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ایروش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ایروش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ایروش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ایروش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ایروش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای

راه اندازی دستگاه تصفیه آب خانگی

 • ۱- شیر توپی ورودی آب را باز کنید.
 • ۲- پیشنهاد می کنیم که در صورت امکان، قبل از باز کردن شیر توپی ورودی، شیلنگ متصل بین فیلترهای مرحله دوم و سوم را باز کنید و با قرار دادن ظرفی در زیر آن، پس از باز کردن شیر توپی، آب سیاه ناشی از عبور آب از فیلتر مزحله دوم که از جنس کربن گرانول است را جمع کرده و پس از مشاهده شفافیت آب، مجدداً شیلنگ را به فیلتر مرحله سوم متصل نمائید. این کار باعث خواهد شد تا تمیز شدن اولیه داخل دستگاه با سرعت بیشتری انجام شود.
 • ۳- منتظر بمانیم تا مخزن ذخیره کاملاً پر شود. پر شدن منبع را می توان از صدای خاموش شدن پمپ تشخیص داد. این مرحله معمولآً ممکن است بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان ببرد.
 • ۴- آب تصفیه شده اولیه فوق که در مخزن ذخیره شده است، به دلیل نو بودن دستگاه و فیلترهای دستگاه تصفیه آب ، قابل شرب نیست. لذا شیر برداشت را کاملاً باز می گذاریم تا مخزن خالی شده و فشار آن کاملاً کاهش پیدا کند.
 • ۵- شیر برداشت را می بندیم و مجدداً منتظر می مانیم تا مخزن ذخیره پر از آب شود. از این به بعد می توان از این آب با کیفیت بالا برای شرب، پخت و پز و سایر موارد استفاده نمود.
 • توجه: حتی اگر پس از راه اندازی اولیه، به دلایلی (مثلاً مسافرت طولانی مدت)، مدت زمان زیادی را از دستگاه استفاده نکنید، پیش از استفاده مجدد، مراحل ۴ و ۵ را انجام دهید.

چند نکته مهم

 • – دستگاه تصفیه آب خانگی را در جایی نصب کنید که نزدیک به انشعاب ورودی آب، پریز برق و اننشعاب فاضلاب باشد. به همین دلیل، معمولاً یکی از بهترین گزینه های محل نصب این دستگاه ها، در زیر سینک آشپزخانه است.
 • – دستگاه را از محل هایی که در معرض حرارت زیاد و یا سرمای شدید و انجماد هستند، دور نگه دارید.
 • – در زمان نصب دستگاه تصفیه آب و تعیین محل آن، به آسان بودن سرویس و تعویض فیلترهای آن توجه داشته باشید.
 • – فقط ورودی انشعاب آب سرد آشامیدنی داخل منزل می بایست به ورودی دستگاه متصل شود. انشعاب آب داغ را به هیچ عنوان، جهت آب ورودی به دستگاه انتخاب نکنید.
 • – هنگام نصب، روی هریک از تبدیل ها و اتصالات را باید نوار تفلون پیچید. پس از پیچیدن تفلون روی قسمت نری اتصالات، آنها را داخل مادگی مورد نظر پیچ نموده و سفت کنید.
 • – از محکم بودن نصب شیلنگ ها در جای خود، مطمئن شوید. مهره را محکم در داخل تبدیل پیچ کنید تا هیچگونه چکه ای نداشته باشد.
 • – انتهای شیلنگ آب کثیف که به می بایست به داخل انشعاب فاضلاب هدایت شود را با زاویه ۴۵ درجه برش دهید تا احتمال مسدود شدن شیلنگ فاضلاب بسیار کم شود. مسدود شدن مسیر فاضلاب دستگاه، باعث وارد شدن صدمه و گرفتگی ممبران (فیلتر مرحله چهارم) خواهد شد.
 • – پس از راه اندازی اولیه دستگاه، تا مدتی آب خروجی تصفیه شده، دارای کمی حباب و ذرات سفید رنگ است. این مواد به دلیل نو بودن فیلترها وارد آب شده و مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کنند. بعد از گذشت چند هفته، این موضوع برطرف خواهد شد.
 • – در برخی مواقع، ممکن است مصرف کنندگان، به هر دلیلی تمایل داشته باشند تا TDS آب خروجی دستگاه را افزایش دهند. برای رسیدن به این هدف، در دستگاه های تصفیه آب خانگی یک شیر میکس تعبیه شده است. شیر میکس، در حالت عادی می بایست کاملاً بسته باشد. اما همانطور که گفته شد، اگر کسی تمایل داشت تا میزان TDS آب خروجی دستگاه را افزایش دهد، می تواند با باز کردن این شیر، این کار را انجام دهد.

آموزش تصویری نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

روش نصب دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای

روش نصب دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای

طریقه نصب دستگاه تصفیه آب آکوا اسپرینگ

طریقه نصب دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

جهت خرید دستگاه تصفیه آب ، خرید و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی با ما تماس بگیرید .

شماره های تماس جهت راهنمایی 02177245202 و 02177187181 و کارشناس مستقیم 09127503096 شما میتوانید از طریق واتساپ هم با کارشناسان ما مستقیما در ارتباط باشید

بدون نظر

 1. سونیا حمیدی آذر 6, 1398

  سلام ممنون بابت توضیحات کامل و عکسهایی که گذاشتید خیلی به دردم خورد و تونستم به راحتی نصب رو انجام بدم

 2. رایا میرزایی آذر 17, 1398

  دستگاههای تصفیه آب علاوه بر کارایی بالا وقیمت مناسب به سهولت نصب میشوند وپیچیدگی ندارند واین یکی دیگر از ویژگیهای خوب وبارز این دستگاههای شماست.

 3. اصغر زندیه بهمن 19, 1398

  باسلام وخسته نباشین از طریق این توضیحات وفیلم آموزشی نصب که برام ارسال کردین به راحتی تونستم نصبش رو انجام بدم حتی تعویض فیلترها رو هم خودم انجام میدم.ممنون از شرکت تصفیه سازان مهر ومحصولات وخدمات وپشتیبانی

 4. محمد حسن ملتفت اسفند 12, 1398

  سلام
  وقت بخیر
  من به تازگی دستگاه تصفیه اب مدل Ro-line800 رو خریداری کردم. لطفا فیلم اموزشی رو به شماره زیر ارسال بفرمایید…
  ممتشکرم
  ۰۹۱۷۴۱۹۷۷۲۸

  1. خسرو رنجبر فروردین 23, 1399

   سلام
   از توضیحات شما بابت نصب و راه اندازی سپاسگزارم جامع و کامل بود
   لطفن ممکنه بفرمایید عمر هریک از فیلترهای ۶ گانه چقدر است؟ و همچنین انهارا از کجا میتوان تهیه کرد؟

 5. رسول ابراهیمی فروردین 21, 1399

  سلام من دستگاه ۹۳۰ امروز به دستم رسید
  میشه لطف کنید فیلم اموزشی رو برام در وات ساپ بفرستید
  ۰۹۱۳۹۲۵۳۵۳۸
  تشکر

 6. فرحمند فروردین 25, 1399

  با سلام و عرض خسته نباشید من دستگاه تصفیه آب تک مدل RO-T8-NATURE3400
  رو خریداری کردم و شهرستان هستم اگر لطف کنید فیلم نصب این مدل رو برام به واتس آپ ارسال کنید ممنون میشم.۰۹۳۳۶۳۴۶۵۸۳
  از خدمات خوب شما ممنون و مچکرم

 7. زنجانی اردیبهشت 5, 1399

  با سلام و عرض خسته نباشید من دستگاه تصفیه آب تک مدل RO-T8-NATURE3400
  رو خریداری کردم و شهرستان هستم اگر لطف کنید فیلم نصب این مدل رو برام به واتس آپ ارسال کنید ممنون میشم ۰۹۲۱۳۵۳۰۴۸۶
  از خدمات خوب شما ممنون و مچکرم

 8. محمد اردیبهشت 23, 1399

  همه چیز عالی دستگاه و برخورد پرسنل پشتیبانی

 9. پارسا شهریور 21, 1399

  سلام. بعد از نصب شلنگ از فیلتر به منبع، اگه قبل از وجود آب در سیستم شیر منبع رو باز کنیم فشار هوای داخل منبع کاهش پیدا میکنه؟ یا درواقع چه زمانی باید شیر منبع رو باز کنیم؟ ممنون

 10. سمانه آذر 9, 1399

  سلام توضیحات خوب بود ما خودمون وصل کردیم ولی اطلاعات برای مدل های بالاتر که تعداد فیلتر بیشتری داره برای ترتیب اتصال فیلترها ناقص بود در انتهای این مقاله اگه اضافه بشه این اطلاعات خیلی کامل تر میشه.

 11. محمدامین دی 17, 1399

  سلام فیلم برام بفرسید برای نصب دستگاه ۹مرحله ای
  ۰۹۳۶۵۳۸۸۴۳۱

 12. محمدامین دی 17, 1399

  سلام فیلم نصب دستگاه برام بفرسید برای نصب دستگاه ۹مرحله ای
  ۰۹۳۶۵۳۸۸۴۳۱

 13. سلمان آبان 28, 1400

  سلام ببخشید میشه فیلتر اکسیژن ساز رو به تصویه کن 9 مرحله ای اضافه کرد؟

 14. هومن آذر 7, 1400

  سلام عکسها چرا باز نمیشه؟

  1. ادمین آذر 11, 1400

   سلام مشکل برطرف شد

نوشتن یک پیام

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط