نجات آب

آب ۷۰٪ زمین را پوشش می دهد، اما فقط ۱٪ به راحتی قابل دسترسی است. با داشتن آب به عنوان یک منبع ضروری برای زندگی در زمین، کاهش مصرف آب ،خود یک راه عالی برای نجات زمین است.

آب زمین همواره در حال جابجایی است. چرخه آب نقطه آغاز و پایانی ندارد، آب از مایع به بخار یا به یخ تبدیل می‌شود و دوباره به حالت اول بازمی‌گردد.

چرخه آب چیست؟

چرخه آب یک جریان مداوم حرکت آب بین زمین، اقیانوس، رودخانه ها و نهرها و جو (اتمسفر) می باشد. آب همواره در اطراف و بالای زمین در حال چرخش است. آب همان طور که در این چرخه در حال حرکت می باشد از شکل مایع (آب باران، آب نمک) به گاز (بخار آب) و دوباره به مایع تبدیل می شود.
چرخه آب برای ادامه زندگی بر روی زمین ضروری است و در مدت میلیاردها سال است که این چرخه در طبیعت جریان دارد.

حفاظت از آب می تواند بسیار ساده باشد و حتی از خانه آغاز شود. این که آیا شما در حال شستشو، شستن ظروف، مسواک زدن دندان های خود و یا آبیاری گیاهان خود هستید،فرقی نمیکند زیرا استراتژی های متعددی وجود دارد که به شما کمک می کند آب را ذخیره کنید.

آبیاری قطره ای عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح یا زیر خاک به صورت قطرات مجزا ، پیوسته ، جریان باریک یا اسپری ریز از طریق قطره چکا نها یی که در طول خط انتقال آب قرار دارند . آبیاری قطره ای دارای روشها و مفا هیم متعددی مانند آبیاری دریپ ، آبیاری زیر بستری ، آبیاری فواره ای و آبیاری اسپری است .

محاسن آبیاری قطره‌ای‏‎ : ‎

آبیاری قطره‌ای آسان‌ترین راه آب دادن به هر گیاه مانند درختان و تاکها‌ست و کمبود رطوبت خاک را قبل از پیداش مکش بالاتر اثر مصرف آب ‏به وسیله گیاه از طریق تبخیر و تعرق ، بر طرف می‌سازد . یک سیستم آبیاری قطره‌ای به علت کاربرد موثر آب و نیروی کارگر دارای مزایای ‏آگرونومیکی ، آگروتکنیکی و اقتصادی منحصر به فرد است . ۵ دلیل اهمیت تصفیه آب آبیاری و کشاورزی

صرفه جوئی در میزان آب و هزینه‌ها :

آبیاری قطره‌ای هزینه‌های بهره برداری را کاهش می‌دهد و این مسئله اساسی در این روش جدید ‏است . سیستم‌های قطره ای به آب کمتری نسبت به سایر سیستمهای متداول آبیاری نیاز دارد . مثلاً‌ در باغات درختان جوان ، آبیاری با ‏سیستم قطره‌ای تنها نصف آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می‌کند . با مسن‌تر شدن درختان ، صرفه‌جوئی در آب با سیستم ‏قطره‌ای کاهش می‌یابد ما هنوز برای بسیاری باغداران آبیاری موثر با سیستم قطره‌ای بعلت کمبود و قیمت بالای آب ، اهمیت دارد . هزینه ‏کارگر برای آبیاری را می‌توان کاهش داد ، زیرا در سیستم قطره‌ای کافی است که پخش آب تنظیم گردیده و سیستم به کار انداخته شود . این ‏تنظیم‌ها توسط وسایل اتوماتیکی انجام می‌گیرد که نیاز به کارگر چندانی ندارد‎ . ‎

● خطرات :

اگر حوادث کنترل نشده ای موجب قطع آبیاری گردد ، به گیاه سریعاً صدمه وارد می شود . زیرا توان ریشه ها برای گرفتن آب و مواد غذائی به حجم نسبتاً کوچک خاک خیس شده محدود می گردد . جوندگان لوله های فرعی پلی اتیلن را می جوند برای رفع این مشکل و کنترل جوندگان ، بایستی از لوله های فرعی از جنس پی وی سی استفاده کرد .

با شکستن خط لوله انتقال آب اصلی یا درست کار نکردن سیستم تصفیه ، مقداری مواد زاید وارد آب می شود . با بروز این گونه حوادث ، تعداد زیادی از قطره چگانها دچار گرفتگی می شوند که بایستی تعمیر یا تعویض گردند .

در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم:

· توالت ها و لوله ها را برای نشتی بررسی کنید. نشتی ناشناخته در خانه شما می تواند تا سالانه ۳۰۰۰ گالن (۱۱۰۰۰ لیتر) آب را هدر دهد. به همین دلیل، مطمئن شوید که لوله کشی های خود را بررسی کرده اید.منبع نشت را کشف کنید و سعی کنید آن را تعمیر کنید.

· هنگامی که در حال مسواک زدن یا اصلاح هستید شیر آب را ببندید و یا از یک لیوان آب جهت مسواک زدن خود استفاده کنید.

· در نصب دوش آب خود دقت نمایید زیرا بسیاری از سری دوش ها از ۲٫۵ گالن (۹٫۵ لیتر) آب در دقیقه استفاده می کنند ومابقی تا ۵ گالن استفاده می کنند. بهتر است از دوش هایی استفاده کنید که دارای تکنولوژی شکست آب باشند تا در مصرف آب صرفه جویی شود.

· زمان دوش گرفتن را کوتاهتر کنید، یک تایمر یا ساعت را با خود به حمام ببرید و خودتان را به چالش بکشید تا زمان دوش گرفتن را کاهش دهید. دو دقیقه زمان صرف دوش گرفتن می تواند ۱۰ گالن (۳۷٫۹ لیتر) آب را ذخیره کند.

· توالت با دو فلاش تهیه نمایید . توالت های کم مصرف بیش از ۱٫۶ گالن (۶٫۱ لیتر) آب در هر فشردن فلاش استفاده نمی کنند، در حالی که توالت های معمولی سه یا چهار برابر بیشتر از آن استفاده می کنند. یک توالت دو فلاشینگ اجازه می دهد تا از آب کمتر برای تخلیه استفاده کند .

· زمان باغبانی خود را کاهش دهید و به ساعات اولیه صبح یا پایانی روز منتقل کنید تا آب موجود در باغچه بوسیله نور خورشید تقطیر نشود.

· برای شستن ظروف و میوه جات و سبزیجات سینک خود را با آب پر کنید، به جای آن که کل زمان شست و شو آب را باز بگذارید.

· در مصرف برق صرفه جویی کنید. زیرا نیروگاه های برق از هزاران گالن آب برای خنک کردن تجهیزات و تاسیسات خود استفاده می کنند.

· ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی را تا زمانی که پر نشده است، روشن نکنید. زیرا نه تنها لیترها آب از بین می رود بله برق بسیار زیادی نیز استفاده می شود.

صرفه جویی عمومی

۱- ایجاد آگاهی از نیاز به حفاظت از آب در میان فرزندان

۲- اجتناب از خرید اسباب بازی های تفریحی با آب که نیاز به جریان ثابت آب دارند.

۳- از قوانین حفاظت از آب و کمبود آب و محدودیت هایی که ممکن است در منطقه شما تاثیر بگذارد، آگاه شوید و از آن پیروی کنید.

۴- سیستم مدارس و دولت های محلی را برای کمک به توسعه و ترویج ایمنی حفاظت از آب در میان کودکان و بزرگسالان، گسترش دهید.

۵- در فرآیند آبیاری کشاورزی حتما از متد آبیاری قطره ای استفاده کنید زیرا در این نوع آبیاری ها حداقل میزان ممکن آب استفاده می شود. آب سالم و کشاورزی

۶- سیستم های منابع آبی پایدار به نحوی طراحی و اجرا شوند که در مقابل تغییرات مختلف سازگار، قدرتمند ودارای توانایی واکنش باشند.

۷- جلو گیری از برداشت چاههای غیر مجاز

۸- جلوگیری از توسعه باغها در سر شاخه های رود خانه ( حفظ بستر و حریم رود خانه)

۹- تغییر روشهای آبیاری و الگوی کشت و صرفه جویی آب در بخش کشاورزی و ترویج فرهنگ استفاده صحیح از آب

۱۰- حمایت از پروژه هایی که منجر به افزایش استفاده از فاضلاب احیا شده( تصفیه شده) برای آبیاری و سایر موارد می شود.

۱۱- حمایت از تلاش ها و برنامه ها برای ایجاد نگرانی برای حفاظت از آب در میان گردشگران و بازدید کنندگان ، اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان شما نیاز و منافع حفاظت آب را درک می کنند. آبیاری قطره ای تصفیه آب

۱۲- حفاظت از آب را در خبرنامه های اجتماعی، در تابلوهای اعلانات را ارتقا دهید.

سعی کنید هر روز یک کاری را که باعث صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد،انجام دهید.

نگران نباشید حتی اگر صرفه جویی خیلی کم هم باشد هر قطره شمارش می شود و هر کس می تواند نقش بسیار مهمی در نجات آب کره زمین ایفا کند. مضرات استفاده از آب آلوده

با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی ما و بهره گیری از روش اسمز معکوس علاوه بر حذف کلیه املاح و سختی محلول درآب، آب را سبک تر و گواراتر و با کیفیت تر می کند و همچنین کلیه املاح مورد نیاز بدن ما از جمله (پتاسیم و منیزیم، سدیم، یون های مثبت مفید و….) را به آب اضافه می کند. لذا صرف هزینه برای تصفیه آب خانگی نه تنها اقتصادی است بلکه به نوعی سرمایه گذاری برروی سلامتی افراد محسوب می شود.

به طور کلی تصفیه آب به سه روش فیزیکی، بیولوژیکی و شیمیایی انجام می شود. آب به دست آمده از این روش ها می تواند پاسخگوی نیاز واحدهای صنعتی، کشاورزی و آب خانگی باشد.تصفیه آب خاکستری وکاربردآن
در روش های فیزیکی از غشاها یا فیلترهای مختلفی برای تصفیه آب استفاده می شود. این کار برای حذف آلاینده ها بر اساس اندازه ذرات انجام می شود. اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون، میکروفیلتراسیون، اسمز معکوس، فیلتر شنی، فیلتراسیون کربن و سایر روش ها بر این اساس برای تصفیه آب طراحی شده اند. در نهایت پس از عبور آب از این فیلترها، از نور فرابنفش برای ضدعفونی آب استفاده می شود.
در روش های بیولوژیکی از فیلترهای شنی و کربن فعال برای حذف آلاینده های آب استفاده می شود. دستگاه تصفیه آب شیمیایی نیز از طریق اکسیداسیون، انعقاد، لخته سازی و در نهایت ضد عفونی با گاز کلر، آب را تصفیه می کند.

با ما سلامتی و نشاط روزافزون را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی ، اداری و صنعتی

کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش ما همواره آماده پاسخگویی به مشکلات و سوالات مصرف کنندگان خواهند بود.

تماس ۰۹۱۹۹۸۲۱۲۱۲ -۷۷۱۸۷۱۷۷

امتیاز دهید post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *