جستجو کردن
جستجو کردن
Close this search box.

گاز ازن

گاز ازن

ازن برای اولین بار در اواخر دهه ۱۸۰۰ در تصفیه آب استفاده شد و ازن در اروپا و آسیا بیشتر از ایالات متحده استفاده می شود.

ازن یک گاز ناپایدار است که شامل سه اتم اکسیژن است، گاز به راحتی به اکسیژن منتقل می شود و در طی این انتقال یک اتم اکسیژن آزاد می شود. ازن چیست و ارتباط آن با دستگاه تصفیه آب

گاز ازن

ازن گاز بی رنگ است ازن دارای اثرات ضد عفونی بیشتری نسبت به باکتری ها و ویروس ها نسبت به کلرینگ است. علاوه بر این، خواص اکسید کننده می تواند غلظت آهن، منگنز، گوگرد را کاهش دهد و مشکلات طعم و بو را کاهش یا حذف کند.. این ذرات نامحلول پس از فیلتر حذف می شوند. ذرات ارگانیک و مواد شیمیایی از طریق هم انعقاد یا اکسیداسیون شیمیایی حذف خواهند شد. ازن ناپایدار است، میزان تخریب بسته به زمان،عملکرد آب شیمیایی، pH و دمای آب است. گندزدایی آب پساب فاضلاب

فرایند ozonation

شکل گیری اکسیژن به ازن با استفاده از انرژی اتفاق می افتد. این فرآیند توسط یک میدان تخلیه الکتریکی مانند ژنراتورهای ازن (نوعی تخلیه کرونا از رعد و برق) و یا توسط اشعه ماوراء بنفش به عنوان ژنراتورهای ازن با نوع UV (شبیه سازی اشعه ماوراء بنفش از خورشید) انجام می شود. علاوه بر این روش های تجاری، ازن نیز ممکن است از طریق واکنش های الکترولیتی و شیمیایی ساخته شود. به طور کلی یک سیستم تخلیه شامل عبور هوای خشک و تمیز از طریق یک تخلیه الکتریکی با ولتاژ بالا یعنی تخلیه کرونا است که باعث ایجاد غلظت حدود ۱ یا ۱۰،۰۰۰ میلی لیتر در لیتر می شود. ترکیبات آلی مضر محلول در آب

سپس آب خام از طریق یک گلو ونتوری عبور می کند که یک خلاء ایجاد می کند و گاز اوزون را درون آب می کشد و سپس آب از طریق هوا تحت تصفیه قرار می گیرد. از آنجا که ازن با فلزات واکنش نشان می دهد تا اکسید های فلزی نامحلول را نشان دهند، پس از فیلتراسیون مورد نیاز است.

مزایای ازن

۱٫ ازن بر روی محدوده pH بطور وسیعی اثر می گذارد و به سرعت با باکتری ها، ویروس ها واکنش می دهد.دارای قدرت اکسیداسیون بسیار قوی با زمان واکنش کوتاه است. فعالیت های کاتالیزوری و سم زدایی در تصفیه آب

۲٫در طی فرایند، مواد شیمیایی را به آب اضافه نمی کند.

۳٫ ازن می تواند طیف گسترده ای از مشکلات معدنی، ارگانیک و میکروبیولوژیکی و مشکلات طعم و بو را از بین ببرد. عوامل میکروبیولوژیکی شامل باکتری ها، ویروس ها و پروتئوزایی ها (مانند جیاردیا و کریپتوسپوریدیوم) هستند.

۴- افزایش مقیاس فیلتر اسیون ( حدود ۶۰ در صد )

۵-افزایش راندمان گند زدائی و فیلتراسیون

۶-کاهش زمان مورد نیاز برای تشکیل فلوک و لخته سازی

معایب به ازن

۱٫ تجهیزات و هزینه های عملیاتی بالا وجود دارد و ممکن است برای مهارت های حرفه ای در درمان اوزون و نگهداری سیستم دشوار باشد.

۲٫ پوسته پوسته شدن هیچ گونه مانور گوارشی یا ضد عفونی برای مهار و یا جلوگیری از رشد دوباره فراهم نمی کند.

۳٫ برای جلوگیری از تشکیل مقیاس کربناته، ممکن است سیستم لازم برای پیشگیری از کاهش سختی یا اضافی پلی فسفات باشد.

۴٫Ozone محلول در آب کمتر در مقایسه با کلر است، و بنابراین، تکنیک های مخلوط خاص مورد نیاز است.

۵٫ خطرات احتمالی آتش سوزی و مسائل مربوط به مسمومیت باازن.

با استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی ما و بهره گیری از روش اسمز معکوس علاوه بر حذف کلیه املاح و سختی محلول درآب، آب را سبک تر و گواراتر و با کیفیت تر می کند و همچنین کلیه املاح مورد نیاز بدن ما از جمله (پتاسیم و منیزیم، سدیم، یون های مثبت مفید و….) را به آب اضافه می کند. لذا صرف هزینه برای تصفیه آب خانگی نه تنها اقتصادی است بلکه به نوعی سرمایه گذاری برروی سلامتی افراد محسوب می شود.

امروزه به دلیل زندگی در شهرهای صنعتی، سلامت انسان به دلیل آلودگی آب های زیرزمینی و بدتر شدن کیفیت آب آشامیدنی شهرها به خطر افتاده است.

ناکافی بودن بارندگی نیز دلیلی بر افت کیفیت آب شرب است؛ به گونه ای که در بسیاری از شهرها حتی آب خالص لوله ها نیز اصلا قابل شرب نیست! به همین دلیل توجه به تصفیه آب حتی در شهرهای بزرگ و کوچک که به نظر مشکل آب ندارند بسیار حیاتی است.

از آنجایی که آب آشامیدنی نقش بسزایی در حفظ سلامت انسان دارد، توجه به آن بسیار مهم است. معمولا افراد برای سالم نگه داشتن آب آشامیدنی از آب معدنی یا دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می کنند، اما این محلول انتخاب مناسبی برای دریافت آب آشامیدنی سالم نیست. زیرا آب معدنی بطری مشکلات خاص خود را دارد.

با ما سلامتی و نشاط روزافزون را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

فروش دستگاه های تصفیه آب خانگی ، اداری و صنعتی

کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش ما همواره آماده پاسخگویی به مشکلات و سوالات مصرف کنندگان خواهند بود.

تماس ۰۹۱۹۹۸۲۱۲۱۲ -۷۷۱۸۷۱۷۷

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من