جستجو کردن
جستجو کردن
Close this search box.

آب درمانی

heading H1

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

آب درمانی استفاده از آب به عنوان درمان در هر شکلی اشاره دارد . به طور مثال ممکن است به عنوان یک درمان برای مسائل موقت مرتبط با پوست، مانند سوختگی ها و زخم های سپتیک یا بیماری های مزمن مانند آرتریت و شکایات روماتیسمی عمل کند. آب درمانی با شنا متفاوت است زیرا شامل تمرینات خاصی است که در استخر آب گرم یا سرد انجام می شود. دمای آب معمولاً 33 تا 36 درجه سانتیگراد است که گرمتر از یک استخر معمولی است.
 
برخی از روش های آب درمانی به سادگی نشستن در حمام گرم است که افراد می توانند در خانه انجام دهند. سایر اقدامات شامل مکان ها یا تجهیزات تخصصی، مانند سونای سرد است.
شما معمولاً درمان آب درمانی را در بخش فیزیوتراپی بیمارستان خواهید داشت. معمولاً یک فیزیوتراپیست یا دستیار فیزیوتراپیست با آموزش های تخصصی به شما نحوه انجام تمرینات را نشان می دهد. تمرکز تمرینات را می توان برای کمک به دامنه حرکت یا قدرت، بسته به علائم، تنظیم کرد.
 
آب درمانی با آکواروبیک متفاوت است، که می تواند بسیار سخت باشد، زیرا به طور کلی بیشتر بر روی حرکات آهسته و کنترل شده و آرامش متمرکز است.

 

فواید آب درمانی
آب درمانی ممکن است طیف وسیعی از مزایا را ارائه دهد از جمله:
کاهش درد
یک بررسی منبع مورد اعتماد نشان داد که آبگرم درمانی با استفاده از آب گرم اثر تسکین دهنده قابل توجهی در افراد مبتلا به بیماری های مزمن سیستم اسکلتی عضلانی و بافت های همبند دارد. آب گرم ممکن است سیگنال های درد را کاهش دهد، ماهیچه ها را شل کند و جریان خون را افزایش دهد و درد را در ناحیه کاهش دهد.
 
بهبود سلامت روان
منبع مورد اعتماد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اشاره می کند که فعالیت های مبتنی بر آب باعث بهبود سلامت روان در برخی افراد می شود. به عنوان مثال، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا ممکن است متوجه شوند که ورزش درمانی در آب باعث کاهش اضطراب و افسردگی می شود. علاوه بر این، بسیاری ممکن است متوجه شوند که شنا خلق و خوی آنها را بهبود می بخشد و به کاهش تنش از طریق ورزش کمک می کند.
 
علائم آرتریت
آب درمانی صرف نظر از اینکه چه تعداد از مفاصل شما آسیب دیده اند مفید است. گاهی اوقات اگر جراحی تعویض مفصل انجام داده اید یا اگر کمردرد، اسپوندیلیت انکیلوزان، آرتریت پسوریاتیک و استئوآرتریت دارید استفاده می شود.  به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به استئوآرتریت در زانو نشانگرهای درد و عملکرد زانو را پس از 8 هفته ورزش در آب بهبود بخشیده اند.  مطالعه دیگری نشان داد که افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید که در حین مصرف داروهای خود درگیر تمرینات آبی با شدت متوسط بودند، در نشانگرهای بیماری از جمله استرس اکسیداتیو کمتر بهبود یافتند.
تاثیر کم
یکی از مزایای کلیدی تکنیک های آب درمانی مانند ورزش در آب این است که تاثیر بسیار کمی دارند. افراد می توانند این فعالیت ها را در آب انجام دهند بدون اینکه فشار زیادی به مفاصل خود وارد کنند. در نتیجه، افراد می توانند به برنامه تمرینی پایبند باشند و در عین حال علائمی مانند درد را کاهش دهند.
 
آرامش
بسیاری از اشکال آب درمانی هم از نظر جسمی و هم از نظر ذهنی به آرامش کمک می کنند. آب گرم ممکن است به کاهش تنش در عضلات کمک کند و در عین حال حالت ذهنی آرام را تقویت کند.
 
ریکاوری از تمرینات
ورزشکاران گاهی اوقات از اشکال مختلف آب درمانی استفاده می کنند که در آن آب سرد و گرم را به طور متناوب انجام می دهند. بسیاری بر این باورند که این شکل از آب درمانی کنتراست به آنها کمک می کند تا پس از تمرینات سخت ریکاوری کنند و از درد عضلانی با شروع تاخیری با منبع قابل اعتماد اجتناب کنند.
 
بارداری و آب درمانی
آب درمانی ممکن است به دردهای عمومی که حاملگی می تواند ایجاد کند کمک کند. برخی از افراد ممکن است در طول زایمان در آب، برای کاهش درد و ایجاد آرامش، روش‌های آب‌درمانی با منبع مطمئن را انتخاب کنند.
 
تحقیقات در مورد فواید و کاربردهای آب درمانی در حال انجام است. هنوز فقدان شواهدی برای حمایت از برخی ادعاهای بهداشتی آب درمانی وجود دارد.

 

آب درمانی چقدر موثر است؟
مطالعات علمی نشان داده است که آب درمانی می تواند قدرت و تناسب اندام عمومی را در افراد مبتلا به انواع مختلف آرتریت بهبود بخشد. تمرینات را می توان با نیازهای فردی شما تنظیم کرد، بنابراین می توانید به آرامی و به تدریج قدرت و انعطاف خود را افزایش دهید.
حمایت اضافی که آب فراهم می کند ممکن است به شما این احساس را بدهد که می توانید بیش از حد معمول ورزش کنید، بنابراین مراقب باشید در آن زیاده روی نکنید. ورزش وگرمای آب ممکن است باعث شود بعد از درمان احساس خستگی کنید، اما این کاملا طبیعی است. به طور کلی آب درمانی یکی از ایمن ترین درمان ها برای آرتروز و کمردرد است.
 
چگونه می توانم به آب درمانی دسترسی داشته باشم؟
اکثر بیمارستان ها به استخرهای آب درمانی دسترسی دارند. هر یک از اعضای تیم مراقبت های بهداشتی باید بتواند شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع دهد اگر فکر می کند ممکن است از آب درمانی سود ببرید. در برخی از نقاط نیز می توانید خود را به فیزیوتراپیست معرفی کنید تا ارزیابی کند که آیا آب درمانی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک عمومی خود تماس بگیرید.
همچنین می‌توانید از مراقبت‌های بهداشتی خصوصی استفاده کنید، اما مهم است که توجه داشته باشید که در موارد نادر آب درمانی خصوصی ممکن است تنظیم نشده باشد، و بنابراین کیفیت نواحی در حال تغییر، آب یا محیط عمومی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. قبل از شروع درمان بررسی کنید که از این مرکز راضی هستید و توصیه می شود فردی را ببینید که عضو انجمن متخصص فیزیوتراپیست است و توسط آب درمانی فیزیوتراپیست های خبره معتبر است.
قبل از شروع آب درمانی، توسط فیزیوتراپیست در بخش فیزیوتراپی بیمارستان، در بخش بیمارستان یا احتمالاً در جراحی خود فیزیوتراپیست ویزیت خواهید شد. آنها در مورد سلامت عمومی و آرتریت شما می پرسند و نیازهای فردی شما را ارزیابی می کنند. با استفاده از این اطلاعات و اطلاعات ارائه شده توسط پزشک، فیزیوتراپیست به شما توصیه می کند که آیا آب درمانی برای شما مناسب است یا خیر. این ارزیابی اولیه معمولاً حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.
 
یک دوره آب درمانی معمولاً شامل پنج یا شش جلسه 30 دقیقه ای است. همه بخش های فیزیوتراپی دارای استخر آب درمانی نیستند، بنابراین ممکن است مجبور شوید به بیمارستان دیگری سفر کنید.
 
برای آب درمانی به چه چیزی نیاز داریم؟
یک لباس شنا
حوله
داروهایی که در حین ورزش به آنها نیاز دارید، برای مثال اگر دیابت دارید، اسپری GTN یا قرص گلوکز.
 
اگر نتوانم شنا کنم چه؟
برای بهره مندی از آب درمانی، لازم نیست بتوانید شنا کنید. استخر معمولاً کم عمق است (حدود قفسه سینه)، بنابراین می توانید به خوبی در عمق خود ورزش کنید. همیشه دو نفر از اعضای تیم مراقبت های بهداشتی، معمولاً یک فیزیوتراپیست و یک دستیار حضور خواهند داشت و یکی از آنها در استخر با شما خواهد بود. می توانید از شناورها نیز استفاده کنید.
 
حتی اگر از بودن در آب عصبی هستید، ارزش آب درمانی را دارد – بیشتر مردم آب گرم را آرام‌بخش و دلپذیر می‌دانند.

تصفیه کننده آب آکوا اسپرینگ مدل UF-SF4800 به همراه فیلتر مجموعه ۳ عددی

قیمت اصلی 10,900,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,397,000 تومان است.
 

برای دریافت بن تخفیف صد هزار تومانی ، ثبت سفارش و یا مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۷۵۰۳۰۹۶ تماس حاصل نمایید .

برند دستگاه #
تعداد فیلتر #
روش تصفیه #
فیلتر ممبران #
فیلتر قلیایی ساز #
مخزن دارد #
نوع شیر #
[psfw id=”15864″]
امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من