جستجو کردن
جستجو کردن
Close this search box.

معرفی فیلتر سه گانه دستگاه تصفیه آب و راهنمای خرید آنها

مراحل دستگاه های تصفیه آب خانگی بسته به مدل تجهیزاتی که برای این کار انتخاب می کنیم متفاوت است. برخی از دستگاه های تصفیه آب دارای فناوری و ساختار نسبتاً ساده ای هستند و می توانند تنها در یک مرحله به درجه خاصی از اثر تصفیه آب دست یابند. از طرفی دستگاه های پیشرفته تر تصفیه آب خانگی با مراحل تصفیه آب بیشتر از فیلترهای مختلفی برای تصفیه آب در 6 تا 10 مرحله استفاده می کنند. آیا تا به حال به کیفیت آبی که هر روز می نوشید فکر کرده اید؟ دستگاه تصفیه آب

با توجه به محدودیت منابع آب، تامین آب شهری مورد نیاز شهروندان شهرهای بزرگی مانند تهران، مشهد و تبریز به یکی از مهمترین دغدغه های فکری مدیران شهری تبدیل شده است. گسترش شهرها و در نتیجه افزایش تقاضا برای آب منجر به پیدایش شبکه های آبرسانی و تحویل شهری گسترده شده است. اگرچه فرآیند تصفیه آب با تلاش پرسنل مدیریت شهری به صورت جدی در سطح وسیعی انجام شده است، اما به دلایل مختلف از جمله فرسودگی لوله های آب، رسوبات شبکه لوله، لجن و … مشکلات خانگی از جمله آب لوله کشی به وجود آمده است. لوله ها و غیره . . آلاینده ها می توانند وارد شبکه آب خانگی شده و اعضای خانواده به ویژه افراد حساس مانند سالمندان و کودکان را با مشکل مواجه کنند. بنابراین توصیه می شود برای تکمیل فرآیند تصفیه آب از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید. یکی از رایج ترین دستگاه های تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای است. خرید فیلتر کربن دستگاه تصفیه آب

اصل کار دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای

به همین ترتیب، در مرحله اول، فیلترهای الیافی ساخته شده از پلی پروپیلن یا پروپیلن، موادی با قطر تا 5 میکرون را از آب ورودی به سیستم تصفیه آب حذف می کنند. مرحله دوم تصفیه آب، عبور آب از فیلتر کربن فعال است. این فیلتر آب دارای پوسته نارگیل برای حذف کلر و یون های مضر آب شهری است. مرحله سوم تصفیه آب فیلتر کربن بلوکی است. این فیلتر کربن گرفتگی نیترات، اوره و فسفات های حل شده در آب ورودی را حذف می کند. فیلتر غشایی در مرحله چهارم فرآیند تصفیه آب، املاح مختلف و شوری آب، مواد بیولوژیکی مانند باکتری ها و ویروس ها و سختی آب را به روش اسمز معکوس حذف می کند.
آبی که در حال حاضر تولید می شود سالم و بهداشتی است اما بوی نامطبوعی ندارد. بدین منظور در مرحله پنجم تصفیه آب، فیلتر پست کربنی برای حذف بوهای نامطبوع از آب تعبیه شده است. در نهایت در مرحله ششم تصفیه آب، مواد معدنی مفید برای سلامت انسان از طریق فیلتر معدنی یا کانی ساز به آب اضافه می شود. مشاهده می شود که فیلتر زیرین دستگاه تصفیه آب نقش عمده ای در فرآیند تصفیه آب دارد. در زیر به بررسی مراحل تصفیه آب و فیلترهای سه مرحله ای آب می پردازیم. یکی از مهمترین مراحل تصفیه آب، عبور آب از فیلترهای مختلف است

فیلتر سه گانه دستگاه تصفیه آب
مرحله 1 پلی پروپیلن PP

اولین مرحله در تصفیه آب، عبور آب از فیلتر پروپیلن یا پلی پروپیلن است. اندازه منافذ این فیلترها بین 1 تا 5 میکرون است و برای به دام انداختن رسوبات گل، ماسه، لجن و لوله های آب طراحی شده اند. فیلتر پروپیلن با جلوگیری از ورود این ذرات سخت به فیلتر بعدی، از آنها محافظت کرده و عمر سایر اجزای فیلتر آب 6 مرحله ای را افزایش می دهد. این فیلتر یکی از پرکاربردترین فیلترها در تجهیزات تصفیه آب می باشد که به دلیل نقش مهمی که در این سیستم دارد بیش از سایر قسمت های دستگاه تصفیه آب رسوب می کند و تغییر رنگ می دهد و باید ظرف چند ماه تعویض شود. . یکی از راه های تشخیص زمان تعویض فیلتر اکریلیک دستگاه تصفیه آب، توجه به رنگ و بافت فیلتر است. شرکت خلاق تولید کننده تجهیزات تصفیه آب، سیلندر این محفظه فیلتر را طوری طراحی کرد که در یک نگاه واضح باشد تا به سرعت تاریخ تعویض این عنصر فیلتر حیاتی را مشخص کند.

مرحله 2 UDF Granular Carbon

در مرحله دوم فرآیند تصفیه آب، آب از محفظه ای عبور می کند که در آن ذرات کربن دانه طبیعی و گیاهی (پوسته نارگیل) یا معدنی (زغال سنگ) فعال شده است. وقتی آب از این فیلتر عبور می کند، هم بوی بد و هم کلر از آب خارج می شود. همچنین این فیلتر رنگ آب را روشن می کند.

مرحله 3 CTO بلوک کربن

این مرحله از تصفیه آب همانند مرحله قبل است، با این تفاوت که فیلتر استفاده شده در این مرحله فشرده تر و سنگین تر است. ماده فیلتر کربن بلوک مرحله سوم پوسته نارگیل یا زغال سنگ فعال است. دلیل نامگذاری این فیلتر CTO استفاده از کلمات CHLORINE، TASTE و ODOR است. برای توضیح بیشتر باید گفت فیلتر کربن بلوک سه مرحله ای ابتدا کلر را از آب خارج می کند. با حذف کلر و مواد مشابه، طعم آب بسیار بهتر می شود. در نهایت این فیلتر مواد شیمیایی معطر موجود در آب را جذب کرده و بوی بد آب را از بین می برد. به همین دلیل به اینگونه فیلترها فیلترهای بوی کلر می گویند. پس از این سه مرحله، آب از سه فیلتر دیگر که در بالا ذکر شد عبور می کند تا مرحله تصفیه آب کامل شود. البته می توانید دستگاه هایی را در بازار پیدا کنید که از مراحل بیشتری از تصفیه آب استفاده می کنند، به عنوان مثال در قسمت پایانی فرآیند تصفیه آب در این دستگاه ها، فیلترهای معدنی مخصوص یا لامپ های UV می توانند آلاینده های احتمالی را حذف کنند که ممکن است چنین نباشد. قادر به حذف کامل در مرحله قبل از بین می روند، از آنها استفاده می شود.

بهترین برندهای فیلتر آب

عنصر فیلتر تصفیه آب جزء آسیب پذیر تجهیزات تصفیه آب خانگی از جمله دستگاه های تصفیه آب 6 مرحله ای است. زمان تعویض این فیلترها باید در فواصل زمانی مشخص یا با در نظر گرفتن سطح عملکرد و میزان استفاده از آن تنظیم شود. بسیاری از شرکت ها این فیلترها را تولید می کنند. برخی از این شرکت ها عبارتند از:

سی سی کا

این شرکت یک شرکت تایوانی است که در سال 1973 توسط شخصی به نام کو پینک تاسیس شد. شرکت تایوانی CCCA یکی از شرکت های مبتکر و پیشرو در زمینه تحقیقات در زمینه فناوری تصفیه آب و اختراع تجهیزات تصفیه آب خانگی و سیستم ها و فیلترهای مرتبط با این تجهیزات است.

شرکت CCKA طیف گسترده ای از محصولات مرتبط با تصفیه آب خانگی را تولید می کند که از جمله آنها می توان به دستگاه تصفیه آب قلیایی 8 مرحله ای CCK_RO_ORP و دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس قلیایی فرابنفش CCKA با 8 فیلتر RO-ORP اشاره کرد. -تصفیه آب فرابنفش و آب CCK-RO-39R6 مدل 6 مرحله ای اسمز معکوس و تصفیه آب 8 المان فیلتر اسمز معکوس قلیایی CCK_RO+ORP+ENERGY و تصفیه آب خانگی 7 مرحله ای قلیایی CCK-RO-ORP7 اشاره کرد.

جدا از این دستگاه ها، CCCA یکی از معتبرترین تولید کنندگان فیلتر برای تجهیزات تصفیه آب نیز می باشد. در سبد محصولات متنوع این شرکت می توانید از بین سه مجموعه فیلتر سطح 1، 2، 3 سی سی و ممبران اسمز معکوس RO، فیلترهای آب معدنی پست کربنی و فیلترهای قلیایی، آنتی باکتریال، UV و اکسیژن انواع فیلترها را انتخاب کنید. ساز اشاره کرد. قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب شهری

آکوا پرو

این شرکت تایوانی در سال 1996 تاسیس شد. هدف این شرکت تحقیق و توسعه محصولات مرتبط با تصفیه آب به ویژه تصفیه آب خانگی می باشد. از پرفروش ترین محصولات این شرکت می توان به فیلتر آب Aqua Pro نوع AC، Aqua Pro Water Filter Type RO، Aqua Pro Water Filter Type Activated Carbon و Mineral Carbon یا فیلتر آب خانگی Aqua Pro نوع PP Trio – UDF-CTO states اشاره کرد.
خالص

Clean Pure یک شرکت تایوانی است که فیلترهای تصفیه آب را با مشارکت یک شرکت آمریکایی تولید می کند. از محصولات پرفروش شرکت Clean Pure می توان به فیلتر آب Clean Pure مدل T33 یا فیلتر ثالث معدنی تولید این شرکت اشاره کرد.

سافت واتر

شرکت سافت واتر یک شرکت تصفیه آب خانگی تایوانی است که در زمینه تولید تجهیزات تصفیه آب و فیلترهای این تجهیزات فعال است. این شرکت بیش از 15 سال تجربه در این زمینه دارد و دارای چندین مجوز و تاییدیه از سازمان های کنترل کیفیت در سراسر جهان است. سافت واتر در زمینه تولید تجهیزات تصفیه آب و مواد مصرفی مرتبط با این تجهیزات از جمله انواع فیلترهای مورد استفاده در مراحل تصفیه آب این تجهیزات تخصص دارد. از جمله محصولات شرکت سافت واتر می توان به فیلترهای سافت واتر، سافت واتر پک 1، 2، 3 مرحله ای، فیلترهای ممبران، تصفیه آب خانگی پست کربنی و معدنی، فیلترهای مدل 3up-ro از پرفروش ترین ها اشاره کرد.

گلد تورای

شرکت Gold Toray در طراحی و ساخت فیلترهای غشایی درجه یک برای تصفیه آب خانگی تخصص دارد. فیلترهای تصفیه آب غشایی G13, G15, AP-1812-75 از محبوب ترین محصولات این شرکت می باشند.
به غیر از این برندها، برندهای مختلفی نیز در بازار دستگاه های تصفیه خانگی و فیلترهای مربوطه فعال هستند. شایان ذکر است که یک برند شناخته شده لزوماً دلیلی بر کیفیت آن نیست. از سوی دیگر استارت آپ ها احتمالاً با تکیه بر فناوری های جدید و تاکید بر کیفیت ساخت، محصولات درجه یک در این فضا تولید خواهند کرد. بنابراین برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی حتما از خدمات مشاوره شرکت های ارائه دهنده خدمات فروش و پس از فروش این محصولات مشاوره بگیرید

خرید فیلتر آب

یکی از مهم ترین قسمت های هر فیلتر آب 6 مرحله ای فیلتر پایین دستگاه است. در بین این فیلترها، فیلتر سه مرحله ای آب در مرحله تصفیه آب جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص می دهد. کیفیت و کارایی این فیلترها باعث افزایش عملکرد دستگاه می شود که به نوبه خود کیفیت آب خروجی را بهبود می بخشد. شرکت های زیادی در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب خانگی و فیلتر تصفیه آب فعالیت دارند. از آن جمله می توان به Softwater، Clean Pure، Aqua Pro و CCCA اشاره کرد. اکثر این شرکت ها شرکت های تایوانی هستند که محصولات خود را تحت لیسانس و نظارت شرکت های معتبر آمریکایی تولید و روانه بازار صادرات می کنند.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
لیست علاقه مندی ها
0 مورد سبد خرید
حساب من